Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Macgibbon Shield 14 23 Feb 19
2 Mar 19
STC South Camberwell
158 X Wigg 30 S Fairbrother 26  H Trotter 3/46 J Bloodgood 2/20 A Forbes 2/38 R Paine 2/49
def by Toorak-Prahran
8/221(cc) H Trotter 50 J Sansom 45 B Speedie 30 M Gobbo 28*  P Brandner 2/18 C Dooley 2/47 X Wigg 2/51
Hartwell Sports Ground (West Oval) 
LOC 5 (Minahan Shield) 20 2 Mar 19 STC South Camberwell
v Abbotsford Anglers
Nettleton Park (East pitch) 
A Synthetic(Shaw Shield) GF 16 Mar 19
23 Mar 19
St. Pauls
138 W Walton 41  B David 3/23 H Douglas 3/31 A D'Addazio 3/34
def by STC South Camberwell
4/139 O King 45 A King 41 T Casha 26*  A May 3/28
Hays Paddock (South Oval) 
E Synthetic (Carr Shield) GF 16 Mar 19
23 Mar 19
STC South Camberwell
5/193 J O'Connell 40 J Lagastes 36* P Morrison 33 R Flint 29*  R Streader 3/61 E D'Silva 2/18
def North Balwyn
9/190(cc) D Bergamin 100* D Redhu 34  R Flint 5/27
Stradbroke Park (North Oval) 
Veterans Division 3 (MGH Fielden Shield) GF 24 Feb 19 STC South Camberwell
8/154 CA Judd 40*  H Kinsella 2/18 A Wyver 2/41
def Surrey Hills
152 A Wyver 40* G Smith 25  A Leoncelli 3/25 B Huggins 3/33 SM Goodwin 2/20
Nettleton Park (East pitch) 
Veterans Division 5 (J Edgar Shield) SF 10 Feb 19 Salesian Old Boys
5/198(cc) E Cavolo 44* D Cleary 40* A Archibald 40* B Wright 37  
def STC South Camberwell
140 B Parkinson 42* A Braham 36  T Berntsen 3/26 G Bernie 2/35
Salesian College (Mannix Campus) (Mannix Oval) 
Under 16B A R Tongue 9 22 Feb 19
1 Mar 19
Donvale
drew STC South Camberwell
173 B Tricarico 80*  A Accetta 3/43 TK Kuruwita 2/10 W Ellis 2/34
Rieschiecks Reserve (Oval 1) 
Under 14A C L Martin 9 22 Feb 19
1 Mar 19
Ashwood
drew STC South Camberwell
6/238(cc) N Francis 66* H Lasscock 50* L Kotis 41 N Scacco 36  M Pirozek 2/30
Jingella Reserve 
Under 14C S J Mason 9 22 Feb 19
1 Mar 19
STC South Camberwell
104 H Dwyer 29*  R Gale 2/5
drew Glen Iris Hogan
Nettleton Park (West pitch) 
Under 12B G Smith 9 23 Feb 19
2 Mar 19
Deepdene Uniting
21  L Jones 3/1 E Georgiades 3/8
and 44  J Noonan 2/7
def by STC South Camberwell Blue
211 A Fogarty 54 E Goodwin 28  
Hays Paddock (South Oval) 
Under 10 Gold 14 2 Mar 19 Donvale
7/113(cc)  
def by STC South Camberwell Red
6/147  S Patwardhan 3/16
Boronia Grove Reserve 
Under 10 Yellow 14 2 Mar 19 STC South Camberwell Blue
5/160(cc) J Gallagher 29*  
def Deepdene Uniting
5/98(cc)  H McComas 2/11
Nettleton Park (West pitch) 
Under 12B E R Frampton 9 23 Feb 19
2 Mar 19
STC South Camberwell Red
8/269(cc) G Adams 47* G Dwyer 40* J Urquhart 36 N Parkinson 26 W Adams 26*  D Elias 3/18 A de Souza 2/21
def Laburnum
79  J Urquhart 3/2 J Polson 2/9 J Branagan 2/10
Nettleton Park (East pitch) 
Under 12C J Kwasny 14 2 Mar 19 STC South Camberwell
4/109(cc) O Schleiger 29*  
def by Glen Iris
6/114 H Williams 28  A Neilsen 2/15
Myrtle Park (East Oval) 
Kookaburra T20 Cup (www.kookaburra.biz) GF 17 Feb 19 Old Carey Cricket Club
9/69(cc)  B Rodan 3/8 L Colman 2/6
def by STC South Camberwell
4/72 B Coyle 40*  T Merry 2/7 M Smith 2/8